Podsumowanie sezonu 2015/2016

Sezon 2015/2016 na piłkarskich boiskach B-klasy dobiegł końca. Po rundzie wiosennej wiemy już, że drużyna Orła Glinianki uplasowała się ostatecznie na 5 miejscu z 34 punktami na koncie (1 punkt mniej, niż w poprzedniej kampanii, źródło www.podokręgstw.pl) O tym, że nie zajęliśmy 4 miejsca które przypadło drużynie „Jarugi” Bieliniec zadecydował gorszy bilans bramkowy między obiema ekipami. Awans do A-klasy wywalczyły: ŁKS Łowisko (jako mistrz ligi) oraz Czarni Sójkowa (wygrana w barażach ze Sanem Wierzawice)

Statystycznie drużyna Orła prezentowała się nie źle. 11 wygranych, 1 remis oraz 8 porażek dają ogólnie wynik dobry. Prezesi byli zadowoleni z pozycji osiągniętej przez zawodników Glinianki, mimo że na wiosnę praktyczni każdy mecz zagraliśmy w innym ustawieniu, bywały także spotkania grane „gołą” 11-stką, bez żadnego rezerwowego i z „dziadkiem” w składzie. A to świadczy tylko o jednym – bardzo wąska kadra, która przed następnym sezonem musi zostać uzupełniona. Statystyki bramek również prezentują się nie najgorzej; 56 strzelonych do 42 straconych daje 14 bramek na plusie. Wielka w tym zasługa najlepszego strzelca zespołu, M.Piwko, który uzyskał 30 bramek i ostatecznie zajął 2 miejsce w klasyfikacji strzelców b-klasy gr.3.

Łącznie najwięcej minut na boisku w zakończonym sezonie spędził Mateusz Piwko bo aż 1552 minut co daje aż 86% z wszystkich możliwych do rozegrania. Na przeciwległym biegunie natomiast znalazł się Paweł Gumiela który wrócił do gry mimo ciężkiej kontuzji i zagrał bardzo dobre 45 minut przeciwko drużynie KS Cygany. Były to jedyne minuty zaliczone przez popularnego „Gumowego” Podsumowując w sezonie 2015/2016 koszulkę Orła miało na sobie 23 zawodników z kadry 1 zespołu.

Nowy sezon rozpoczyna się dn. 14 lub 21 sierpnia 2016 roku (w zależności od ilości drużyn po spadkach i awansach) Powstał pomysł aby zgłosić drużynę do Pucharu Polski ( w celu zwiększenia liczny spotkań) W komentarzach piszcie, czy jesteście za tym pomysłem. Na chwilę obecną wiemy że do klasy A awansowały ŁKS Łowisko i Czarni Sójkowa, natomiast w ich miejsce zagrają spadkowicze: Retman Ulanów (o ile zostanie zgłoszony) oraz KS Jarocin. Kolejne informacje na temat nowego sezonu, terminarza, transferów itd. będą dodawane na stronę systematycznie. Prosimy odwiedzać stronę oraz udzielać się w komentarzach. Miłego odbioru. Admin.